theme wordpress

ليست فايل هاي فلش موجود

شما دوستان عزیز میتوانید از طریق تلگرام باایدی @formob و همچنین ازطریق ایمیل info4mob@gmail.com با ما در تماس باشید.
محصولات موبایل

بررسی تخصصی تبلت Apple iPad mini 4 اپل

اخرین ایپد مینی، مدل نسل چهارم بوده که بواقع به تنوع محصولات شرکت کمک بسزایی می کند، بخصوص اینکه بتازگی با معرفی iPad Pro نیز بر گستردگی این بخش افزوده است، اما کسانی که به دنبال تبلت باریک جمع و جور و ساده هستند، iPad mini 4 همواره ارزش بررسی را دارد. با این حال، ایا بهینه سازی ها و ارتقا برای تضمین هر چه بیشتر این دستگاه در بازار کافی است؟

درون جعبه تبلت Apple iPad mini 4 اپل
درون جعبه

 • دستگاه Apple iPad mini 4
 • شارژر دیواری
 • کابل Lightning
 • عکس برگردان های اپل
 • راهنمای کاربر


طراحی

ایا انتظار نما یا مشخصه متفاوتی در این تبلت هستید؟ خوب ما چیز متفاوتی ندیده ایم. گرچه اصل طراحی کلی تغییر انچنانی نداشته، اما کیس ها و کاور دستگاههای iPad mini 3 یا iPad mini 2 با دستگاه مورد بررسی ما سازگاری نخواهند داشت.

تبلت Apple iPad mini 4 اپل

ابعاد این تبلت خیلی ناچیز تغییر کرده و در اکثریت جنبه ها بهبود تدریجی داشته، مثلا با وزن 304 گرم سبک تر شده و دارای بدنه باریک تر 0.24 اینچ (6.09 میلیمتر) است. بنابراین در صورتی که قبلا نسخه های دیگر را تهیه کرده باشید، با خرید این تبلت بایستی لوازم جانبی جدید را تهیه کنید.

شامل همان بدنه الومینیومی از قبل دیده شده است، لبه های شیب دار پخ کل پیرامون تبلت را فراگرفته است. گرچه تغییر شگرفی نداشته، اما همچنین یکی از با ارزش ترین تبلت ها از لحاظ ساختار در بازار می باشد و دارای نمای زیبایی است.

این تبلت باریک و بطور قابل توجهی سبک است، و با وجود پهنای زیاد برای برای مدیریت راحت است. دیگر چیزها تغییری نکرده و شامل پورت ها و دکمه های متنوع و همچنین سنسور انگشت Touch ID در همان موقعیت های همیشگی شان می باشد.

تبلت Apple iPad mini 4 اپل
صفحه نمایش

iPad mini 4 دارای پنل نمایشگر 7.9 اینچی 1536×2048 IPS-LCD با پوشش oleophobic می باشد. مثل همیشه جزئیات غنی و فراوان بوده، و مطمئنا چشمان ما مشکلی از مشاهده نمایشگر دستگاه نخواهند داشت.

تبلت Apple iPad mini 4 اپل

گرچه چیز فوق العاده ای از دید ما تغییر نکرده؛ بایستی اشاره کنیم که صفحه نمایش بطور قابل توجهی روشنتر و دقیق تر از لحاظ دقت رنگ می باشد.

دارای خروجی روشنایی 426 نیت است که موجب می شود تا برای مشاهده در فضای باز نسبت به مقدار 312 نیت مدل پارسال قابل مشاهده تر باشد.

بعلاوه اپل کالیبره رنگ را در نمودار طیف رنگ sRGB بهبود بخشیده، چنانکه رنگ ابی و سبز دقیق تر شده اند.

کنتراست کمی کافی نیست، خاکستری های تاریک تر نیز کمی روشنتر شده، اما بطور کل شفافیت و دقت رنگ نمایشگر Retina Display راضی کننده بوده است.

نمودار طیف رنگ CIE 1931 xy تبلت Apple iPad mini 4نمودار طیف رنگ CIE 1931 xy تبلت Samsung Galaxy Tab S2 8.0-inchنمودار طیف رنگ CIE 1931 xy تبلت Asus ZenPad S 8.0

نمودار دقت رنگ نمایشگر تبلت Apple iPad mini 4نمودار دقت رنگ نمایشگر تبلت Samsung Galaxy Tab S2 8.0-inchنمودار دقت رنگ نمایشگر تبلت Asus ZenPad S 8.0

Grayscale accuracy -- Apple iPad mini 4Grayscale accuracy -- Samsung Galaxy Tab S2 8.0-inchGrayscale accuracy -- Asus ZenPad S 8.0

حداکثر روشنایی (nit)
مقدار بیشتر، بهتر است
حداقل روشنایی (nit)
مقدار کمتر، بهتر است
کنتراست
مقدار بالاتر، بهتر است
دمای رنگ (کلوین)گاماDelta E rgbcmy مقدار کمتر، بهتر استDelta E grayscale مقدار کمتر، بهتر است
Apple iPad mini 4426
(خوب)
4
(عالی)
1:974
(متوسط)
6973
(عالی)
1.861.74
(عالی)
5.14
(متوسط)
Asus ZenPad S 8.0387
(متوسط)
12
(متوسط)
1:1780
(عالی)
7338
(خوب)
2.284.36
(متوسط)
4.44
(متوسط)
Samsung Galaxy Tab S2 8.0-inch337
(متوسط)
1
(عالی)
غیرقابل اندازه گیری
(عالی)
6842
(عالی)
2.181.96
(عالی)
1.99
(عالی)
حداکثر روشنایی
مقدار کمتر، بهتر است
حداقل روشنایی
مقدار کمتر، بهتر است
کنتراست
مقدار کمتر، بهتر است
دمای رنگ
مقدار کمتر، بهتر است
گاما
مقدار کمتر، بهتر است
Delta E rgbcmy مقدار کمتر، بهتر استDelta E grayscale مقدار کمتر، بهتر است
Samsung Galaxy Tab S2 8.0-inch50.4%0%غیرقابل اندازه گیری5.7%0.9%132.7%365.8%
Asus ZenPad S 8.077%75%66.4%15.6%0.9%33.9%39.6%
Apple iPad mini 481%75%68.9%6.4%18.3%37.9%75.9%
همچنین بخوانید  بررسی دیجیاتو: Asus Zenfone 2 Deluxe

رابط کاربری و قابلیت ها

به لطف ارائه نسخه جدید نرم افزار iOS 9، ایپد مینی 4 پیشرفت های قابل توجهی بخصوص از لحاظ مالتی تسکینگ به همراه اورده است. مشخصه کلی که در دستگاههای رقیب هم سطح قدرتمند از جمله محصولات سامسونگ وجود دارد. سه مشخصه مالتی تسکینگ وجود دارد که تنها ایپدمینی 4 از هر سه انها پشتیبانی می کند.

رابط کاربری تبلت Apple iPad mini 4 اپل

شاید اینطور بنظر اید که ایپد پرو به دلیل فضای صفحه اضافی تر خود برای بخش مالتی تسکینگ نیز برتری دارد، طبیعتا سرعت ما در زمان اجرای وظایف سنگین با مینی 4 کمی ضعیف است، اما مطمئن باشید چیزی مانع راه این دستگاه در انجام وظایف نخواهد بود. بعلاوه برای مطالعه بهتر است.

تبلت Apple iPad mini 4 اپل
Slide Over

با مشخصه اسلاید کناری Slide Over، می توانید بدون خارج شدن از یک نرم افزار نیز نرم افزار دیگری را باز کرده و با ان کار کنید. برای اینکار لازم است تا در زمان استفاده از یک برنامه نیز دست خود را از انتهای راست صفحه به سمت چپ بکشید تا ستونی باز شود و برنامه دوم در ان راه اندازی گردد. اپلیکیشن ها در Slide Over تنها فضای کوچکی از صفحه دقیقا یک سوم ان را اشغال می کنند. گرچه فعلا اپلیکیشن های معدودی از این مشخصه پشتیبانی می کنند، اما بسیار مفید و کاربردی است.

Slide Over
Split View

ویژگی تقسیم صفحه Split View نیز اجازه کار با دو اپلیکیشن در کنار هم و بطور همزمان را می دهد و هر کدام از نرم افزارها نیز می توانند نصف صفحه را به اشغال خود دراورند، اما مانند مشخصه اسلاید کناری نیز اپلیکیشن های کمی از این مشخصه پشتیبانی می نمایند.

در تصویر قبلی دیدید که برنامه‌ی دوم، حدود یک سوم از صفحه را میپوشاند. اما در نمای Split View میتوانید دو برنامه را به طور همزمان فعال و درکنار هم داشته باشید. برای نمایش این نما کافی است از لبه‌ راست صفحه‌ برنامه‌ اول به سمت چپ سوایپ کنید و این کار را تا زمانی که پنجره‌ آن به وسط صفحه برسد، ادامه دهید. با اینکار دو برنامه به طور هم اندازه باز می شوند و هرکدام نصف صفحه را اشغال می کنند.

Split View

تفاوت این مشخصه با مشخصه قبلی این است که هر دو برنامه فعال هستند و می توانید هر لحظه با هرکدام از آنها کار کنید. در زمان هایی که نیاز دارید اطلاعات یک برنامه را با برنامه‌ دیگر چک کنید یا آنها را به هم انتقال دهید، این نما بهترین حالت استفاده از دو برنامه است. مثلا کاربر یک مقصد گردشگری را در سایت سمت چپ دیده و در سمت راست می خواهد مکان انرا بر روی نقشه چک کند و علامت بگذارد.
Picture in Picture

اخرین عنصر مربوط به بهینه سازی مالتی تسکینگ iOS 9 نیز مشخصه تصویر در تصویر Picture in Picture است. کار این مشخصه این هست که هنگامی که از FaceTime استفاده می کنید یا ویدئویی را تماشا می کنید، می توانید با فشار کلید هوم و کوچک کردن سایز پنجره ویدئو و انتقال ان به گوشه صفحه نیز براحتی دیگر اپلیکیشن ها را باز کرده و به کارهای عقب مانده خود برسید. این متد مشابه همان چیزی است که از خیلی وقت پیش در دستگاههای اندرویدی شاهد بودیم. بنابراین مشخصه جدیدی در جهان تبلت ها نیست، اما برای ایپد پرو بدین معنی است که قادر به اجرای دو اپ در کنار هم همراه با ویدئوی در حال پخش می باشیم.

همچنین بخوانید  مقایسه iPhone 6S با Galaxy S7

Picture in Picture
پیام رسان

تایپ بر روی کیبورد مجازی ایپد پرو 4 به دلیل فوت پرینت کوچکتر ان با چالش همراه است. رک بگوییم که دسترسی به همه بخشها در هر جهتی از استفاده دستگاه راحت نبوده، به این دلیل که در جهت افقی بیش از حد تنگ است و برعکس برای شست ما به منظور دربرگرفتن کل طرح بیش از حد پهن است. با سعی و تلاش فراوان می توانیم تایپ طولانی با اشتباه کمتری را تجربه کنیم.

نرم افزار پیام رسان تبلت Apple iPad mini 4 اپل
عملکرد سیستم

به لطف تراشه جدید Apple A8 نیز ایپد مینی 4 بهتر، سریعتر و قوی تر می باشد. این تراشه شامل دو هسته 1.5 گیگاهرتزی مبتنی بر معماری 64 بیتی همراه با دو گیگابایت رم و پردازنده گرافیکی PowerVR GX6450 GPU می باشد که طبق ادعای شرکت سازنده با عملکرد پردازشی خود 30 درصد بهتر شده و از لحاظ پردازش های گرافیکی 60 درصد سریعتر شده است.

بنچمارک عملکرد تبلت Apple iPad mini 4 اپل

عملکرد دنیای واقعی دستگاه چنین ادعایی را ثابت کرده و ایپدمینی 4 مانند دیگر ایپدهای شرکت سرعت پاسخگویی فوق العاده را برای هر وظیفه ای ارائه داده است. بعلاوه در اجرای همزمان دو جفت اپلیکیشن در کنار هم با مشخصه جدید مالتی تسکینگ یا اجرای هر عناوین بازی امروزی نیز ایپد مینی 4 بواقع قدرتمند ظاهر شده است.

تبلت Apple iPad mini 4 اپل
دوربین

پس از چند سال استفاده از دوربین پشت 5 مگاپیکسلی، اپل در نهایت تصمیم به ارتقا به یک دوربین 8 مگاپیکسلی برای ایپدمینی4 گرفته است. این دوربین دارای دیافراگم لنز f/2.4، لرزشگیر دیجیتال و BSI می باشد. این ارتقا جدید خوب و جالب بوده، اما دوربین جلوی iSight همچنان 1.2 مگاپیکسل است.

نرم افزار دوربین تبلت Apple iPad mini 4 اپل

رابط دقیقا همان چیزی که در تمامی دیگر ایپدها دیده ایم، ساده و سرراست است و اجازه عکاسی سریع بدون تاخیر بسیار قابل توجه را می دهد و ما به دیدن کمی انعطاف پذیری و ازادی عمل بیشتر با کنترل های دستی در دیگر رابط های دوربین بطور خاص برای سامسونگ عادت کرده ایم. تنها چیزی که قادر به دستکاری هستیم، فوکوس و نوردهی بوده که با ضربه بر هر جای صفحه فعال می شود. حالت های عکسبرداری همانند قبل شامل HDR ،panoramic و چند مورد دیگر می شود.

زمان گرفتن یک تصویر به ثانیه
زمان کمتر، بهتر است
زمان گرفتن یک تصویر HDR به ثانیه
زمان کمتر، بهتر است
امتیاز CamSpeed
مقدار بالاتر، بهتر است
امتیاز CamSpeed همراه با فلاش
مقدار بالاتر، بهتر است
Samsung Galaxy Tab S2 8.0-inch2.1بدون داده587بدون داده
Apple iPad mini 42.62.7435بدون داده
Asus ZenPad S 8.04.7بدون داده541بدون داده

از لحاظ کیفیت برای یک تبلت کافی است. تصاویر فضای باز با روشنایی کافی محیط همواره دارای نمای شفاف بوده، با جزئیات ریز فراوان پر شده، شامل رنگ های طبیعی و نوردهی در اکثریت بخش ها بطور مساوی انجام شده است. در نور کم کیفیت تصاویر کاسته می شود، که چنین هم انتظار می رفت.

بنابراین تعجب نکنید که تصاویر دارای تن رنگ های ضعیف تر و شامل نویزهای دیجیتالی می شوند، اما در مقایسه با تبلت های دیگر موجود کاملا از هم پاشیده شده نیست. بطور کلی، عملکرد قطعا بالاتر از حد متوسط برای یک تبلت است، اما در مقایسه با عملکرد اسمارت فون های پیشرفته امروزی چیز بسیار بدی ندارد.

همچنین بخوانید  بررسی ایسوس ذن‌ فون زوم

نمونه تصاویر ثبت شده با دوربین اصلی تبلت Apple iPad mini 4 اپلنمونه تصاویر ثبت شده با دوربین اصلی تبلت Apple iPad mini 4 اپل

شرایط نوری قوی

در مورد ضبط ویدئو با ارائه ماکزیمم رزولوشن 1080 پیکسل نسبتا تاسف اور است. گرچه برخی ویدئوهای مناسب و موثری را ضبط کرده، اما برای دستگاهی با تراشه قدرتمندی همچون a8 انتظار قابلیت 4k و همچنین ضبط اسلوموشن 1080p بودیم، که وجود ندارد. فهمیدن اینکه فوکوس مداوم در اینجا وجود ندارد بسیار دشوار بوده، این مشخصه در ایپد مینی 3 پارسال ارائه شده بود.
چندرسانه ای

پنجره اسپیکر در لبه پایین قرار گرفته، و از همان ابتدا هم در همان موقعیت بود. ارائه Apple Music با ظاهر شیک iOS 9 سازگار شده، بنابراین تقریبا همان چیزی است که در دیگر ایپدها پیدا می شود.

با راه اندازی دو اسپیکر مایه تاسف است که خروجی کلی حجم صدا کاسته شده و در مقایسه با سلف خود ضعیف تر است:73.1 دسیبل در برابر 76.6 دسیبل ایپد مینی 3. پس از لذت بردن از تجربه صوتی همه جانبه ایپد پرو، این واقعا بعید است که ایپد مینی 4 شامل همان سطح از توانمندی باشد.

نرم افزار گالری تبلت Apple iPad mini 4 اپلنرم افزار پلیر موزیک تبلت Apple iPad mini 4 اپل

سایز نمایشگر راحت و عناصر مالتی تسکینگ برای ارائه تجربه تماشای فیلم راضی کننده کافی هستند، چنانکه می توانیم با عنصر مالتی تسکینگ، پنجره پخش فیلم را کوچک کرده و دیگر اپلیکیشن ها را در پنجره مجزا باز کنیم.

خوشبختانه، ایپد مینی 4 عملکرد قوی داشته، از انجا که توانایی پخش هر نوع ویدئویی را بدون وقفه و مانعی می دهد.


باتری

ایپدمینی 3 عمر باتری خوبی نداشته، اما ایپدمینی 4 با داشتن باتری ظرفیت پایین تر 5124mAh به لطف تراشه جدیدتر و بهینه سازی های صورت گرفته در نرم افزار نسخه جدید در تست های بنچمارک ما برای 8 ساعت و 16 دقیقه استقامت کرده که که نسبت به 6 ساعت و 53 دقیقه سلف خود بطور قابل توجهی بهتر شده است.

191 دقیقه برای شارژ کامل تبلت زمان نیاز است که برای چنین تبلتی مناسب است، در مقابل تبلت Samsung Galaxy Tab S2 8.0-inch تنها به 52 دقیقه برای شارژ کامل زمان نیاز دارد.

بنچمارک باتری تبلت Apple iPad mini 4 اپل
نتیجه گیری

کسانی که بدنبال تبلت جمع و جور هستند، اپید مینی4 می تواند گزینه خوبی بشمار اید. دارای ساختار پریمیوم، عملکرد پردازشی تقریبا بدون نقص و تمامی مشخصه های جدید کاربردی با iOS 9 است که بدون شک ان را در یک سطح بالاتر نسبت به دستگاههای قبلی قرار می کند. بخصوص اینکه در این گوشی مشخصه کامل مالتی تسکینگ ارائه شده است.

ایا ارزش ارتقا دارد؟ مدل فقط وای-فای 16 گیگابایتی تبلت دارای ارزش 399 دلار است و مدل 128 گیگابایتی با اتصالات سلولار به مقدار بالای 729 دلار می رسد. نیازی به گفتن نیست، اگر در حال حاضر مالک دستگاههای قدیمی iPad mini 3 یا حتی iPad mini 2 هستید و مشکل جدی در کار با این تبلت ها ندارید، نیازی به ارتقا به ایپد مینی 4 نخواهد بود. درست است که از لحاظ سخت افزاری کاملا تغییر کرده و شامل مشخصه side by side multitasking است، اما بنظر نمی اید که این مشخصه ها انگیزه کافی برای ارتقا از نسخه های قدیمی باشند.


نسخه نرم افزار دستگاه مورد بررسی ما: 9.2
نقاط قوت

 • طراحی باریک تر و سبکتر
 • عمر باتری ارتقا یافته
 • دقت رنگ و شفافیت بیشتر نمایشگر رتینا
 • ارائه مالتی تسکینگ در نرم افزار
 • سرعت پاسخگویی کلی روان

نقاط ضعف

 • از لحاظ ارائه حالت های عکسبرداری و کنترل های دوربین سبک بوده
 • فاقد قابلیت ضبط ویدئوی 4k یا اسلوموشن در 1080p
 • گران قیمت
منبع: بهترین ها در زمین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

بستن