theme wordpress

ليست فايل هاي فلش موجود

شما دوستان عزیز میتوانید از طریق تلگرام باایدی @formob و همچنین ازطریق ایمیل info4mob@gmail.com با ما در تماس باشید.
محصولات موبایل

بررسی تخصصی اسمارت فون Huawei Mate S هواوی

اسمارت فون Mate S شامل ترکیبی از طراحی خط تولید های P و Mate شرکت می باشد، چنانکه توانسته میان ضخامت باریک و سایز خود تعادل برقرار سازد. با این حال گوشی هواوی جذاب بنظر نمی اید، اما زیبا است.

درون جعبه Huawei Mate S
درون جعبه

 • دستگاه Huawei Mate S
 • ایرفون
 • شارژر دیواری دو امپری
 • کابل مبدل USB به microUSB
 • ابزار دراورنده سیم کارت
 • کیس محافظ با دریچه جلوی هوشمند

طراحی

خواه یک دستگاه بزرگ را دوست داشته باشید یا نه، بایستی بدانید که گوشی مورد بررسی از زمره این نوع محصولات است. Huawei Mate S قطعه زیبایی بنظر می رسد، چنانکه مطمئنا می تواند چشمان هر کاربری را به سمت خود بکشاند.

ابتدا از بدنه الومینیومی و نمای یکنواخت شروع می کنیم که فاقد هر گونه عنصر برهم زننده چنین ساختاری می باشد. گوشه های دستگاه گرد بوده، لبه ها پخ می باشد، و شیشه نمایشگر که استادانه درون قاب تراوش نموده است. این دستگاه با ضخامت بدنه نازک 7.2 میلیمتر نیز در این زمینه یکی از قابل توجه ترین فبلت های حال حاضر بازار بحساب می اید.

بدنه پشت Huawei Mate S

بدنه باریک گوشی موجب می شود تا مدیریت دستگاه اسانتر باشد، همچنین پشت اندکی گرد دستگاه کمک بسزایی می نماید. مطمئنا در سایز نمایشگر 5.5 اینچ و نسبت نمایشگر-به-بدنه تقریبی 74 درصد، این دستگاه مناسب برای استفاده با یک دست نمی باشد، بدنه پشت نسبتا لغزنده و مرزهای بزرگ محاصره کننده پنل واقعی نمایشگر نیز این مساله را بیشتر تقویت می کنند.

دکمه های پاور و ولوم فلزی برای دستیابی در موقعیت راحتی یعنی پهلوی چپ قرار گرفته اند. هر دو کلید برای استفاده راضی کننده بوده و بازخورد بشدت خوبی را ارائه می دهند.

اسکنر اثرانگشت در پشت گوشی نصب شده است. بدیهی است که چنین راه اندازی خاصی بتازگی محبوبیت بیشتری پیدا کرده است، گرچه فوق العاده ظاهر نشده، اما قابل قبول و مناسب است. بعلاوه متوجه شدیم که باز کردن قفل تلفن، زمانی که دستگاه بر روی سطحی خوابانده شده، دردسر دارد، و در نهایت در اغلب زمانها با برخورد با چنین اتفاقی از کد عبور استفاده کرده ایم.

مقایسه ابعاد Huawei Mate S با دیگر رقبا
صفحه نمایش

پنل های AMOLED اخیرا رشد قابل توجهی در صنعت همراه شده اند، و دیدیم که سامسونگ برخی پیشرفت های عالی را از لحاظ دقت رنگ و قدرت روشنایی در این نوع نمایشگرها همراه کرده است، با این حال این پنل بر روی Mate S در این دو هدف پیشرفتی نکرده است.

Mate S دارای نمایشگر 5.5 اینچی است که برای نگاه کردن در ان خوشایند بوده، اما برای یک دستگاه پیشرفته رده بالا نیز نسبتا ناامیدکننده است. بعلاوه هواوی در عوض رزولوشن های استاندارد و کاملا کافی (1080×1920 (401ppi نیز به Quad HD چسبیده است. بیشترین نگرانی مربوط به نابرابری های غیربدیهی میان بازتولید رنگ واقعی و هدف می باشد.

Huawei Mate S

مثلا با دمای رنگ بیش از 7700 کلوین نیز نمایشگر Mate S بیش از حد سرد بوده و بنابراین دارای نمای مایل به ابی است، گرچه می توانید دمای رنگ را دستکاری نمایید. اما انچه قادر به انجام ان نیستیم بازسازی بازتولید رنگ خراب شده می باشد، درنتیجه رنگ ها فوق اشباع شده، نسبت به واقعیت انحراف پیدا کرده و نمای تصنعی به خود می گیرند. با توجه به انکه اندروید و کل فضای اینترنت با وسعت رنگ های مختلف (sRGB) کد شده اند نیز این مساله قطعا یک نقطه ضعف بحساب می اید.

از لحاظ روشنایی نیز دارای ماکزیمم روشنایی پایین 350 نیت است، که مشاهده در فصل فعلی زمستان قطعا بدون مشکل می باشد، حتی در چنین روزهایی که افتاب در اسمان می درخشد، اما بنظر می اید که در تابستان غیر از این باشد.

حداقل روشنایی این پنل نیز 6 نیت است که برای استفاده راحت گوشی در شب هنگام بسیار بالا بوده و نمی توانیم بگوییم که ما از عملکرد حسگر نور محیط تحت تاثیر قرار گرفته ایم. قطعا نیاز است تا میزان نور پیکسل های ماتریسی را خود بصورت دستی تنظیم نماییم که بسیار ازاردهنده است.

همچنین بخوانید  ویدئو مقایسه: RedMi 3S در برابر RedMi 3 PRO

نمودار طیف رنگ CIE 1931 xy موبایل Huawei Mate Sنمودار طیف رنگ CIE 1931 xy موبایل Samsung Galaxy Note 5

نمودار طیف رنگ CIE 1931 xy موبایل Google Nexus 6Pنمودار طیف رنگ CIE 1931 xy موبایل Apple iPhone 6s Plus

نمودار دقت رنگ نمایشگر موبایل Huawei Mate Sنمودار دقت رنگ نمایشگر موبایل Samsung Galaxy Note 5

نمودار دقت رنگ نمایشگر موبایل Google Nexus 6Pنمودار دقت رنگ نمایشگر موبایل Apple iPhone 6s Plus

Grayscale accuracy -- Huawei Mate SGrayscale accuracy -- Samsung Galaxy Note 5

Grayscale accuracy -- Google Nexus 6PGrayscale accuracy -- Apple iPhone 6s Plus

حداکثر روشنایی (nit)
مقدار بیشتر، بهتر است
حداقل روشنایی (nit)
مقدار کمتر، بهتر است
کنتراست
مقدار بالاتر، بهتر است
دمای رنگ (کلوین)گاماDelta E rgbcmy مقدار کمتر، بهتر استDelta E grayscale مقدار کمتر، بهتر است
Apple iPhone 6s Plus593
(عالی)
5
(عالی)
1:1407
(عالی)
7018
(خوب)
2.192.32
(خوب)
2.76
(خوب)
Samsung Galaxy Note 5470
(خوب)
2
(عالی)
غیرقابل اندازه گیری
(عالی)
6722
(عالی)
2.091.32
(عالی)
1.94
(عالی)
Google Nexus 6P356
(متوسط)
1
(عالی)
غیرقابل اندازه گیری
(عالی)
6737
(عالی)
2.266.46
(متوسط)
2.04
(خوب)
Huawei Mate S347
(متوسط)
6
(خوب)
غیرقابل اندازه گیری
(عالی)
7746
(متوسط)
2.247.16
(متوسط)
5.28
(متوسط)
حداکثر روشنایی
مقدار کمتر، بهتر است
حداقل روشنایی
مقدار کمتر، بهتر است
کنتراست
مقدار کمتر، بهتر است
دمای رنگ
مقدار کمتر، بهتر است
گاما
مقدار کمتر، بهتر است
Delta E rgbcmy مقدار کمتر، بهتر استDelta E grayscale مقدار کمتر، بهتر است
Huawei Mate S51%50%غیرقابل اندازه گیری24.4%0%39.8%83.9%
Google Nexus 6P56.2%0%غیرقابل اندازه گیری12.1%1.8%29.9%187.3%
Samsung Galaxy Note 560.4%50%غیرقابل اندازه گیری5.7%2.4%281.1%128.9%
Apple iPhone 6s Plus84.7%80%89.2%1%11.9%15.1%46%

رابط کاربری و قابلیت ها

مبتنی بر Android 5.1.1 Lollipop، گوشی Huawei Mate S شامل پوسته سفارشی ساخت شرکت یعنی EMUI 3.1 است. دشوار است که EMUI را با هر چیز دیگری در بازار مقایسه کنیم، دلیلش هم ساده است، چرا که هیچ معادلی برای ان وجود ندارد. این رابط با مشخصه های بیشتری نسبت به پوسته های الجی، سونی و سامسونگ بسته بندی شده است. گرچه در ظاهر قدرتمند ظاهر شده، اما نقاط قوت ناچیزی دارد، و برخی عناصر کلیدی نیز توجه اساسی مورد نیاز را دریافت نکرده اند.

مانند بسیاری از رابط های چینی، رابط هواوی یک رابط رنگارنگ بدون app drawer می باشد. اپلیکیشن های ضروری مانند شماره گیر و مسنجر مشخصه های زیادی را ارائه می دهند. در نهایت شما متوجه یک کشوی اعلانات استاندارد و دو سطحی لالی پاپ خواهید شد که بواقع بر روی Mate S یکپارچه بوده و مجموعه وسیعی از مشخصه های سفارشی سازی را ارائه می کند. همچنین برای اسکنر اثرانگشت نیز این عالی بوده و نیز چندوجهی، سریع و قابل اعتماد می باشد.

نرم افزار Huawei Mate S

EMUI 3.1 بر روی Mate S نیز قابلیت های توسعه یافته اسکنر اثرانگشت را ارائه می دهد (اسلاید داون برای نمایش پنجره اعلانات، ضربه دابل برای روشن کردن). شامل حالت اختصاصی تک دست برای کوچک کردن رابط به 3.5 اینچ می باشد، مدیریت غنی اپلیکیشن ها با کنترل ها برای دسترسی به اعلانات و پس زمینه ها وجود دارد، voice-activated wake up از دیگر مشخصه ها می باشد. از ژست های حرکتی پشتیبانی کرده، شامل Dual windows برای اجرای دو نرم افزار در کنار هم می باشد و خیلی از موارد دیگر. و همه این موارد کار را بطور قابل قبول انجام می دهند.

اما ضعف هایی نیز در ان دیده می شود، منوی Recents menu کند بوده و قطعا برای کنترل با توجه به چنین رابط غیرطبیعی نیز ازاردهنده می باشد. کیبورد TouchPal نسبت به کیبورد خود گوگل بطور وحشتناکی قدیمی می باشد، بنابراین ما ان را حذف کرده ایم. بدتر از همه توقف بخش مدیریت باتری بشدت سخت است، بطور مداوم از تخلیه توان باتری از اپلیکیشن ها شکایت می کند.
پردازنده و فضای ذخیره سازی

Mate S به تراشه 28 نانومتری Kirin 935 مجهز شده است که با هشت هسته مبتنی بر معماری ARM big.LITTLE کار می کنند، یعنی اینکه دارای دو کلاستر از هسته ها با قدرت متفاوت بوده و چرخه میان انها به میزان شدت وظایف بستگی دارد. پردازنده گرافیکی، ARM Mali-T628 چهار هسته ای است و شامل سه گیگابایت رم LPDDR3 می باشد.

همچنین بخوانید  بررسی تخصصی اسمارت فون Xiaomi Mi Max

بنچمارک عملکرد موبایل Huawei Mate Sبنچمارک عملکرد موبایل Huawei Mate S

بر روی کاغذ ممکن است اینطور بنظر اید که Mate S یک دستگاه رقابتی از لحاظ عملکرد می باشد، اما واقعا اینطور نبوده و بنچمارک های ساختگی ما این مساله را نشان می دهد. کرین935 در مقایسه با پردازنده هایی مانند Exynos 7420 و Qualcomm Snapdragon 810 که شامل پردازنده گرافیکی بمراتب ضعیف تر هستند نیز به اندازه کافی قدرتمند می باشد. در تست های سخت تر مانند Mali-T628 بسختی به سرعت فریم 4FPS دست یافته که ضعیف است. خوشبختانه برای اجرای 10 عناوین بازی کتابخانه ما نیز هیچ مشکلی برای اجرای راحت انها نداشته ایم. هیچ نشانه ای از داغ شدن بیش از حد را شاهد نبودیم.

نسخه 32 گیگابایتی این گوشی نیز حدود 24.5 گیگابایت فضا را در اختیار کاربر نهایی می گذارد، بعلاوه امکان ارتقا حافظه از طریق کارت حافظه های خارجی microSD وجود دارد.
اینترنت و اتصالات

به هر دلیلی هواوی احساس کرده تا مرورگر اختصاصی خود را بر روی دستگاه مورد بررسی ارائه دهد که البته کروم گوگل به همراه ان در میت اس در دسترس می باشد. در اغلب موارد استفاده با مرورگر هواوی نیز با عملکرد بطور قابل توجهی بد مواجه شده ایم، بخصوص در حین بزرگنمایی صفحات. بعلاوه فاقد مشخصه های کاربردی اضافی می باشد. بهتر است از مرورگر کروم استفاده کنیم، تنها به این دلیل که پشتیبانی بهتری برای پیش رفتن رو به جلو می باشد.

در بخش اتصالات، Mate S شامل اکثریت چیزهای مورد نیاز کاربران می باشد، اما نه همه انها. مثلا فاقد 5GHz Wi-Fi است که یک ضعف این دستگاه برای برخی کاربران بشمار می اید، و پشتیبانی از باندهای LTE در امریکا ایده ال نمی باشد. پشتیبانی بلوتوث به نسخه قدیمی تر 4.0 محدود شده است، شامل NFC می باشد.

Huawei Mate S
دوربین

دستگاه مورد بررسی ما به سنسور 13 مگاپیکسلی 1/3.06 اینچی مجهز شده است که ظاهرا Sony IMX278 RGBW از P8 می باشد. دارای لنزهای وسیع f/2.0، لرزشگیر اپتیکال، فلش dual LED است. دوربین توسط شیشه یاقوت کبود برای کمک به دوام ان پوشانده شده است. یک دوربین 8 مگاپیکسلی (Sony IMX178) برای عکاسی سلفی در پنل جلو تعبیه شده است.

نرم افزار دوربین Huawei Mate S

نرم افزار دوربین دارای نمای نسبتا زیبایی بوده و در نگاه اول درهم و برهم بنظر نمی اید، اما توسط تغییرات ناپایدار نیز متلاطم ظاهر می شود، بخصوص در زمان جابجایی میان حالت های عکسبرداری یا ناوبری در تنظیمات. همچنین اثری از تاخیر شاتر وجود دارد، اما بیشتر نگرانی ما درباره وجود پیوسته منظره یاب نرم افزاری در زمان نمایش یک تصویر کراپ شده می باشد. تصاویر در واقع شامل اطلاعات بیشتری نسبت به انچه می بینید نیز هستند و این به حقیقت نیز بی معنی می باشد. تنها شکایت دیگر ما عدم وجود HDR خودکار می باشد.

زمان گرفتن یک تصویر به ثانیه
زمان کمتر، بهتر است
زمان گرفتن یک تصویر HDR به ثانیه
زمان کمتر، بهتر است
امتیاز CamSpeed
مقدار بالاتر، بهتر است
امتیاز CamSpeed همراه با فلاش
مقدار بالاتر، بهتر است
Apple iPhone 6s Plus1.61.9485285
Samsung Galaxy Note 52.12.7842بدون داده
Google Nexus 6P2.22.9346464
Huawei Mate S2.63.5629386

از نظر دیگر، اپلیکیشن دوربین قدرتمند بوده و شامل حالت های متعدد عکسبرداری از جمله Beauty در کنار Light painting ،Super night ،All-focus ،panorama و حتی حالت دوربین پیشرفته Pro برای کنترل سرعت شاتر، ایزو، نوردهی، اندازه گیری و فوکوس می باشد.

از لحاظ کیفیت تصاویر متوجه شدیم که Mate S در نور فراوان خوب ایفای نقش می کند، جزئیات کمی ضعیف بوده و فوکوس به همان اندازه بهترین های موجود نیز عالی ظاهر نشده است، اما رنگ ها تقریبا طبیعی بودند. کلی بگوییم که تصاویر نسبت به حالت ایده ال ذره ای سردتر ظاهر شده اند، اما نسبت به اکثریت دیگر دوربین ها به واقعیت نزدیک تر هستند.

همچنین بخوانید  بررسی موبایل Apple iPhone 5 - 16GB

تصاویر گرفته شده در فضای بسته در هر دو شرایط با نور مناسب و تاحدودی محدود شده نیز نسبتا خوب است. اما نگرانی ها مطرح است، تصاویر نسبت به انتظار دارای نویزهای بیشتری بوده، و بزرگترین نگرانی ما به مکانیزم فوکوس مربوط می شود. همچنان تصاویر دارای نمای واقع بینانه بوده، اما نسبت به ایده ال تاریک تر بوده و جزئیات کدر است.

نمونه تصویر ثبت شده با دوربین اصلی Huawei Mate S

Huawei Mate S -- شرایط نوری قوی

تصاویر گرفته شده در شب نمای طبیعی دارند، اما نسبت به بهترین ها در این رده نیز بطور قابل توجهی تاریک تر هستند.

فاقد ضبط ویدئوی 4K UHD است. به این دلیل که پردازنده کرین935 از این مشخصه پشتیبانی نکرده و فقط تا رزولوشن 1080p را پشتیبانی می کند. فاقد حالت ویدئویی اسلوموشن است، اما می توانید مترینگ و نوردهی را بطور دستی تنظیم کنید.

کیفیت واقعی ویدئوهای ضبط شده بدون حرکتی نیز کمی ناامیدکننده بوده است. کلیپ ها دارای فریم ریت روانی بوده، لرزش کمی دارند، اما جزئیات برفکی ظاهر شده و تصاویر شامل کمی نویز می شوند.
چندرسانه ای

اگر از عدم دقت رنگ نمایشگر AMOLED صرفنظر کنید، درخواهید یافت که سایز 5.5 اینچی گوشی برای مصارف مدیا مناسب و قابل قبول است. درست مانند هر فبلت دیگر.

Huawei Mate S -- ویدئو پلیر

پلیرهای موزیک و ویدئو نیز بسیار اساسی بوده و بیش از انتظارات ما نیز قابلیت های زیادی را ارائه می دهند. اپلیکیشن گالری کمی متفاوت است، ادیتور تصاویر درواقع بسیار قدرتمند بوده و مشخصه های یکپارچه ای دارد.

تک اسپیکر جلوی دستگاه در حد متوسط کار کرده و از لحاظ وضوح صدا نسبت به رقبایی مانند Apple iPhone 6s Plus نسبتا ناامیدکننده است. و متاسفانه فاقد هیچ اسپیکر دومی نمی باشد. از طرف دیگر، امپلی فایر تلفن بسیار قدرتمند است.

Huawei Mate S
کیفیت تماس

بطور کلی، کیفیت صدای بیرون امده بسیار مناسب است، و متوجه هیچ مساله اساسی نشده ایم، اما ولوم قطعا پایین است و این مشکل ممکن است در هر جایی با بلندی صدای در حد متوسط هم شدت گیرد، پس تعجب نکنید اگر در حین مکالمه مجبور شدید earpiece دستگاه را بیشتر به گوش خود نزدیک کنید. حتی در حداکثر قدرت و با مشخصه اختصاصی هواوی برای تقویت هر چه بیشتر ولوم صدا نیز گاهی اوقات با مشکل مواجه هستیم.
باتری

شما ممکن است به باتری های بزرگ در گوشی های 5.5 اینچی و بالاتر عادت کرده باشید، اما Mate S با توجه به ضخامت بدنه خود اینچنین نیست. دستگاه ما دارای باتری قابل قبول سه هزار میلی امپر ساعت است که در تست های ما کمی بیشتر از 6 ساعت دوام اورده است.

بعلاوه تقریبا دو ساعت زمان نیاز است تا باتری گوشی با شارژر دیواری دو امپری کاملا پر شود. زمان بدی نیست، اما نسبت به بهترین های بازار در این زمینه نیز در حد متوسط است.

بنچمارک باتری موبایل Huawei Mate S هواوی
نتیجه گیری

متاسفانه این غیرممکن است که ما Mate S را به شما توصیه کنیم، و در واقع بنوعی خسته کننده می باشد و در بیشتر قسمت ها دچار تزلزل شده است.
نقاط قوت

 • گنجاندن کاور فلیپ
 • طراحی جدا جذاب
 • ساختار بادوام
 • EMUI 3.1 شامل تمامی مشخصه هایی مورد نیاز کاربر است
 • دوربین سلفی مناسب

Huawei Mate S
نقاط ضعف

 • نمایشگر به کار نیاز دارد
 • EMUI 3.1 شامل برخی مشکلات اساسی در تجربه کاربری است
 • منوی Recent apps menu درهم و برهم و قدیمی است
 • دوربین اصلی در اغلب موارد با فوکوس مشکل دارد
 • عملکرد کلی دوربین نسبت به بهترین های موجود نیز بد است
 • ویدئوی 1080p چشمگیر نبوده است

م

منبع : بهترین ها در زمین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

بستن